معرفی ابزار های فتوشاپ

1ـ ابزار جابه جایی (Movie Tool )
با این ابزار شما می توانید متن ها ، تصاویر و سایر اشیاء را در برنامه فتوشاپ جابه جا کنید. طریقه کار: ابتدا شیء مورد نظر را انتخاب کرده سپس بر روی این ابزار کلیک کنید و با نگه داشتن کلیک چپ موس شیء را جا به جا کنید.
2ـ ابزار انتخاب کردن (Marquee)(select)
رایانه کمک توانایی این ابزار در این است که می توانید در پروژه خود یک شیء به صورت مربع ، دایره ، بیضی ، مستطیل و … انتخاب کنید. برای بدست آوردن اندازه و ضلع های مساوی کلید Shift را نگه دارید.
3ـ ابزار انتخاب کردن ( Lasso )
ابزار Lasso مشابه ابزار Marquee عمل می کند که تفاوت این دو ابزار در انتخاب دقیق تر و حرفه ای تر شیء می باشد.
4ـ ابزار انتخاب جادویی ( Magic Wand)
طرز کار این ابزار به این شکل است که فتوشاپ به صورت اتوماتیک یک شیء را از شیء دیگه تشخیص داده و انتخاب می کند. برای استفاده از این ابزار کافی است بر روی مکان مورد نظر کلیک کنید مشاهده خواهید کرد که آن محل به صورت Selection در خواهد آمد. یکی از مهمترین وظایفی این ابزار انتخاب بک گراند شیء است.
5ـ ابزار برش ( Crop Tool )
همانطور که از اسم این ابزار مشخص است ، وظیفه این ابزار این است که می تواند هر قسمتی از عکس را جدا کرده و جای دیگر قرار دهد.
طرز کار: ابزار Crop را انتخاب کرده سپس اندازه آن را مشخص کنید و تایید بزنید. مشاهده میکنید اطلاعات خارج از باکس حذف شده است.
6ـ ابزار قطره چکان ( Eyedropper )
شما با ابزار قطره چکان می توانید با یک کلیک نمونه رنگی که دوست دارید را ذخیره کنید و شیء را هم رنگ آن در آورید.
7ـ قلم بهبود کننده ( Healing Brush )
با این ابزار می توانید شکل یا رنگ به کار رفته در یک بخش از تصویر را مثل بخش دیگر تغییر دهید. به عبارت ساده تر می توانید بخش مورد نظر را حذف کرده یا آن را با بافت سایر بخش ها جایگزین کنید. انجام این عملیات بر عهده فتوشاپ می باشد و فقط شما باید محل مورد نظر را انتخاب کنید.
8ـ تاریخچه قلم مو ( History Brush )
با این ابزار می توانید عملیات های انجام شده را به حالت اول برگردانید. در صورتی که موقع طراحی اشتباه کردید این ابزار می تواند به شما بیسار کمک کند.
9ـ ابزار پاک کن ( Eraser Tool )
این ابزار به شما کمک میکند که اگر در قسمتی از طراحی دچار مشکل شدید بتوانید آن را پاک کنید. برای استفاده از این ابزار باید بر روی لایه مورد نظر کلیک کرده و عملیات پاک کردن را انجام دهید.
10- ابزار خودکار ( Pen Tool )
از این ابزار برای رسم اشکال متفاوت استفاده می شود . در ضمن این ابزار قابلیت های بسیاری دارد که در آینده بصورت پیشرفته و حرفه ای آموزش خواهیم داد.
11ـ ابزار نوشتن و تایپ کردن ( Type Tool )
وظیفه این ابزار نوشتن بر روی پروژه ها است.
برای استفاده از این برنامه کافی است ابزار را انتخاب کرده و بر روی عکس کلیک کنید تا کادر نمایان شود. برای تغییر فونت ، زنگ ، اندازه و … می توانید از نوار بالایی استفاده کنید.
12- ابزار طراحی شکل ( Shape Tool )
وظیفه این ابزار رسم اشکل متفاوت مانند : دایره ، مربع ، بیضی ، مستطیل و … ایجاد کرد.
13- ابزار دست ( Hand tool )
وظیفه این ابزار جا به جا کردن عکس است.
وقتی شما بر روی تصویر زوم میکنید و میخواهید تصویر را از نقطه ای به نقطه دیگر حرکت دهید باید از این برنامه استفاده کنید.
کلید میانبر این ابزار : شما می توانید با نگه داشتن دکمه Space و کلیک چپ صفحه را جا به جا یا از نقطه ای به نقطه دیگر حرکت دهید.
14ـ انتخاب رنگ دلخواه ( Color Selection Tools )
وظیفه این ابزار مدیریت رنگ ها می باشد.
این ابزار از2 قسمت پس زمینه و پیش زمینه تشکیل شده است. از رنگ پس زمینه در قلم مو و مداد استفاده می شود.
کلید های میانبر:
تمامی ابزارها یک کلید میانبر دارند که شما می توانید با انتقال نشانگر موس بر روی آن آن را مشاهده کنید و از کلید آنها استفاده کنید. شما میتوانید مشکلات فتوشاپ خود را در این قسمت مشاهده کنید

کمک رایانه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *