کمک رایانه ای-مشکل تصویر ندادن کامپیوتر

شاید تا حالا برایتان پیش آمده باشد که کامپوتر تان تصویرش قطع شده باشد و یا بعضی مواقع قطع و وصل بشود . امروز با این مطلب آموزشی مفید میتوانید مشکل را پیدا و بررسی کنید .
1 _ خب حالا میریم به سراغ آموزش : شما عزیزان اول از همه باید به سراغ کابل متصل مانیتور یعنی کابل (VGA) که معمولا هم به رنگ آبی هست و رابط بین مانیتور و کارت گرافیک برای انتقال تصویر میباشد بروید ، اول چک کنید که کابل درست متصل شده اگر هم وصل بود در بیاورید و دوباره وصل کنید . البته کسانی هم هستند که از کابل های (HDMI) و (DVI) برای انتقال تصویر استفاده میکنند . البته این رو هم به مطلب اضافه کنم که در این جور مواقع 90 درصد مشکل سخت افزاری میباشد .
2 _ یه روش ساده برای این که بفهمیم کابل انتقال تصویر یا همان (VGA) خراب است یا خیر .
ابتدا اسپیکر را روشن کنید ، و بعد کامپیوتر تان را روشن کنید اگه کامپیوتر مشکل سخت افزاری نداشته باشد کامپیوتر بالا آمده و صدای بالا آمدن آن از اسپیکر شنیده میشود . این یک روش ساده بود برای این که بفهمیم کامپیوتر اصلا بالا می آید یا خیر . در غیر این صورت مشکل سخت افزاری میباشد با ما همراه باشید .
3 _ خب این قسمت رو اول یه نکته بگم ، کسایی که با سخت افزار داخل کیس آشنا هستند این مراحل رو انجام بدن . کابل برق را از کیس جدا کرده و درب کیس را باز کنید و اولین قطعه ای که باید مورد بررسی قرار گیرد منبع تغذیه یا همان پاور میباشد . خوب کابل پاور را یک بار در بیاورید و دوبار جا بزنید . کابل پاور از جلو یک پین دارد که باید آن ار به سمت داخل فشار دهید و سپس کابل را در بیاورید . و کسانی هم که تستر پاور دارند میتوانند پاور را تست کنند که پاور نوسان دارد یا خیر . حالا کابل پاور را جا زدید سیستم را روسن کنید و ببینید که صدای بیپ تصویر را از مادربرد به گوشتان میرسد یا خیر ، اگر صدایی به گوشتان نخورد سیستم را خاموش کنید و حالا رم را از جای خود در بیاورید و دوباره سیستم را روشن کنید . اگر باز هم صدای بیپ به گوشتان نخورد به احتمال زیاد مادربرد شما خراب شده . خیلی خیلی کم پیش می آید که پردازنده یا (CPU) خراب شود .
و اما گرافیک سیستم اگر گرافیک خراب باشد تصویر کامپیوتر یکبار تصویر دارد و یک بار تصویر نمیدهد و همچنین صدای بیپ هم بعضی مواقع میزند بعضی مواقع نمیزند . و اگر هم گرافیک سوخته باشد بوی سوخته گی آن از داخل کیس به مشام تان میرسد . و یه نکته دیگه : برای تست یا امتحان کردن قطعات باید قطعات جایگزین داشته باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *