کمک رایانه ای-آموزش نصب ویندوز ۱۰

برای نصب ویندوز ۱۰ ابتدا باید فایل ویندوز ۱۰ را با توجه به حداقل رم دستگاه خود ( برای رم ۱ گیگابایت نسخه ۳۲بیتی و برای رم ۲ گیگابایت و بیشتر نسخه ۶۴ بیتی) را دانلود کنید و فایل دانلود شده را روی یک DVD رایت کنید. سپس از روی DVD مورد نظر بوت کنید تا وارد مراحل نصب ویندو ز ۱۰ شوید. آموزش بوت جهت نصب ویندوز

 

مرحله اول انتخاب زبان مورد نظر برای نصب ویندوز می باشد که پیشنهاد میشود آن را به صورت انتخاب پیشفرض قرار داده و بر روی next کلیک کنید. با انتخاب گزینه next با صفحه مانند زیر مواجه می شوید.

بر روی install now کلیک کنید.

بعد از انتخاب گزینه نصب با صفحه ای همانند زیر مواجه می شوید که از شما لایسنس و یا شماره سریال ویندوز ۱۰ را میخواهد.

 

آموزش کامل نصب ویندوز ۱۰

 

در صورتی که این سریال را دارید آن را وارد کرده و مراحل نصب را ادامه دهید. و در صورت نداشتن سریال ویندوز ۱۰ با انتخاب گزینه skip یا I don’t have a product key این مرحله را رد کنید تا با صفحه همانند زیر روبرو شوید.

با پذیرفتن لایسنس و انتخاب گزینه I accept the license terms و پذیرفتن توافق نامه دکمه next زده و وارد مرحله بعد شوید.

در این مرحله از نصب ویندوز ۱۰ با دو گزینه upgrade و custom مواجه می شوید. با انتخاب گزینه upgrade ویندوز فعلی شما آپدیت شده و تمامی تنظیمات و برنامه های شما در سیستم باقی می مانند. با انتخاب گزینه دوم یعنی custom به نصب ویندوز می پردازیم و با صصفحه ی زیر مواجه می شویم.

این قسمت لیست درایوهای موجود در سیستم خود را مشاهده می کنید. درایوی که قصد نصب ویندوز ۱۰ بر روی آن را دارید انتخاب کرده و آن را فرمت کنید. البته در این مرحله می توانید

تمامی درایو ها را فرمت کرده و پارتیشن بندی هارد خود را تغییر دهید اما این نکته را در نظر بگیرید که با فرمت تمامی درایوها کلیه ی اطلاعات شما از بین خواهند رفت. بعد از فرمت درایو مورد نظر آن را انتخاب کرده و گزینه next را بزنید.

 

تا با صفحه ای همانند زیر مواجه شوید و کپی فایل های ویندوز آغاز گردد.

شکل فوق نشان دهنده کپی شدن فایل های ویندوز ۱۰ روی هارد شما می باشد. این پروسه کمی زمان خواهد بردو دقت کنید که در انتهای کار سیستم شما ری استارت خواهد شد. بعد از مرحله کپی فایل های ویندوز و ری استارت شدن سیستم لوگوی ویندوز ۱۰ را خواهید دید.


آموزش نرم افزار

سپس وارد ادامه فرآیند نصب ویندوز خواهید شد.

حل مشکلات کامپیوتری

در این مرحله از نصب ویندوز ۱۰، تنظیمات ابتدایی سیستم شامل اینترنت، اشتراک فایل و … نشان داده می شود که با انتخاب گزینه use express setting تنظیمات پیش فرض اعمال خواهد شد. و با انتخاب گزینه customize نیز می توانید تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید.

 

در این مرحله چنانجه اکانت مایکروسافت دارید آن را وارد کنید در غیر اینصورت یک اکانت الکی وارد کرده و روی next کلیک کنید تا گزینه continue without a Microsoft account فعل گردد.

 

با انتخاب گزینه continue without a Microsoft account وارد صفحه ای مواجه می شوید که مب توانبد نام کاربری و رمز عبور خود را تعیین کنید سپس با کلیک روی next محیط ویندوز برای شما باز شده و ویندوز شما به درستی نصب شده است. اما اگر میخواهید هنگام مواجه شدن با صفحه ورود اکانت مایکروسافت، برای خود یک اکانت بسازید بعد از انتخاب گزینه Create a new account با صفحه ای همانند زیر مواجه می شوید.

 

بعد از وارد کردن اطلاعات خود و زدن دکمه next وارد مرحله بعد خواهید شد. دقت کنید که از یک ایمیل معتبر اسفاده کنید.

آموزش نصب ویندوز۱۰

 

در این مرحله نیز بقیه مشخصات مربوط به خود را وارد کنید و با زدن دکمه next وارد مرحله بعد شوید.

 

بعد از وارد کردن حروف کادر مورد نظر وارد مرحله بعدی از نصب ویندوز ۱۰ می شوید.

 

آموزش نصب ویندوز ۱۰ در این مرحله کافی است از یکی از روش ها برای احراز هویت خود استفاده کنید. دقت کنید که ایمیل یا پیامک احرازهویت شما به اطلاعات وارد شده توسط خودتان فرستاده خواهد شد. در پایان و پس از احراز هویت نصب ویندوز شما به اتمام رسیده و صفحه اولیه آن برای شما بارگیری می شود.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست