نصب واتس آپ روی کامپیوتر

واتس آپ یکی از پراستفاده ترین پیام رسان ها به شمار می رود. واتس آپ در سال ۲۰۱۴ توسط فیسبوک مدیریت می شود. امروزه یکی از پر مخاطب ترین پیام رسان دنیا محسوب می شود. از قابلیت های این نرم افزار می توان به رابط کاربری زیبا و ساده، سادگی کار با نرم افزار و ارائه شده در پلفروم های مختلف اشاره کرد.
نسخه PC برنامه واتس آپ تمام ویژگی های نسخه اندروید و iOS رو داره به جز تماس تصویری و صوتی. بنابراین نسخه کامپیوتر واتس آپ نمی توانید با کسی تماس ( تصویری یا صوتی داشته باشید. نکته مهم در رابطه با این نرم افزار این است که نسخه pc واتس آپ رابط کاربری UI خوبی ندارد و این که یکم سنگینه و روی سیستم های ضعیف یا قدیمی به خوبی عمل نمی کند.

روش استفاده از واتس آپ روی کامپیوتر

نرم افزار واتس آپ مانند دیگر برنامه ها هم نسخه موبایلی دارد و هم نسخه PC برای کامپیوتر و لپ تاپ. در این روش باید نسخه PC نرم افزار واتس آپ را دانلود و روی سیستم خود نصب کنید. سپس با گوشی خود تنظیمات مورد نیاز را اعمال کنید و بعد می توانید از واتس آپ روی سیستم خود استفاده نمایید. در حال حاضر نرم افزار واتس آپ تنها در نسخه های ویندوز و مک منتشر شده است.

روش نصب واتس آپ روی کامپیوتر

ابتدا بررسی کنید که سیستم شما ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی است. سپس نسخه مناسب با سیستم خود را دانلود نمایید. پس از دانلو نرم افزار، فایل WhatsAppSetup.exe را اجرا نمایید.

نصب واتس آپ
همان طور که مشاهده می کنید این تصویر نمایش داده می شود. نصب برنامه ماه به شکل اتوماتیک انجام می شود پس چند دقیقه صبر کنید تا برنامه نصب و اجرا شود. بنابراین حالا توسط واتس آپ گوشی، واتس آپ سیستم خود را فعال نمایید. در ادامه روش راه اندازی را برای شما شرح می دهیم:

روش راه اندازی واتس آپ روی کامپیوتر

برای راه اندازی و اجرای واتس آپ روی سیستم خود باید مراحل زیر را انجام دهید.
ابتدا باید هر دو دستگاه ( گوشی و کامپیوتر یا لپ تاپ) به اینترنت متصل باشد.
در این مرحله نرم افزار واتس آپ را روی کامپیوتر باز کنید. بعد از چند ثانیه یه کد QR ظاهر می شود. اگر توجه کنید زیر کد QR یه گزینه هست که می توانید تیک بزنید. نوشته Keep me signed in اگر می خواهید واتس آپ کامپیوتر شما همواره فعال باشد این گزینه را فعال کنید ( به صورت پیش فرض تیک خورده). ولی اگر می خواهید به صورت موقتی استفاده نمایید یا کامپیوتر مال شما نیست این تیک رو بردارید. هر زمانی که این گزینه فعال باشد هر وقت که واتس آپ گوشی شما فعال باشد ( به اینترنت متصل باشد) واتس آپ کامپیوتر نیز فعال می شود. اگر از کامپیوتر مال شما نیست به هیچ عنوان این گزینه را فعال نکنید.

نصب واتس آپ
در این مرحله در واتس آپ گوشی از قسمت بالا و در سمت راست صفحه روی دکمه سه نقطه ( تنظیمات) بزنید و بعد گزینه WhatsApp web را بزنید.
همان طور که مشاهده می کنید برنامه واتس آپ گوشی شما سعی در اسکن کردن کد QR را دارد. گوشی خود را بگیرید روبه روی صفحه کامپیوتر ( لپ تاپ) تا بتواند کد QR را اسکن کند.


کد QR را با گوشی خود اسکن کنید تا واتس آپ روی سیستم شما فعال شود. در صورتی که زمان طولانی بگذرد کد QR باطل می شود و با تصویر زیر مواجه می شوید.

در صورتی که با این مشکل روبه رو شدید روی دکمه سبز کلیک نمایید تا کد QR جدید نمایش داده شود.
بعد از این که کد QR را اسکن کردید چند ثانیه صبر کنید. الان می توانید روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود از نرم افزار واتس آپ استفاده نمایید.

روش استفاده از نسخه وب واتس آپ

اگر جز افرادی هستید که وصله نصب برنامه ها را ندارید، یا سرعت شما برای دانلود برنامه کمه یا این که اصا وقت نصب برنامه رو ندارید می توانید از نسخه وب واتس آپ استفاده نمایید. اجرای این برنامه در ۳ انجام می شود.
ابتدا باید هر دو دستگاه شما ( گوشی و کامپیوتر یا لپ تاپ) به اینترنت متصل کنید.
سپس باید برید تو صفحه WhatsApp web در وب سایت رسمی واتس آپ.

( روی لینک کلیک نمایید)


باقی مراحل آن همانند نرم افزار ویندوزی واتس آپ است. همان طور که مشاهده می کنید یه کد QR نمایش داده می شود. اون گزینه Keep me signed in اینجا هم هست درست مانند خود نرم افزار واتس آپ کامپیوتر.
الا باید از توسط واتس آپ گوشی خود از بالای صفحه روی سه نقطه کلیک نمایید. سپس گزینه WhatsApp web را بزنید.
کد QR را از روی مانیتور اسکن نمایید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست