حالت های مختلف کارت شبکه در VM-Ware Workstation

انواع حالات کارت شبکه در VM-Ware WorkStaition

 مقدمه: VM-Ware چیست و به چه درد می خورد؟
فرض کنید شما برای یک کار (مثلاً تمرین شبکه کردن کامپیوترها) احتیاج به یک یا چند کامپیوتر دیگر به جز کامپیوتر خودتان دارید، در صورتی که شما یک کامپیوتر بیشتر ندارید پس چاره چیست؟(منظور از کامپیوتر فقط کامپیوتر رومیزی نیست و لپ تاپ را نیز شامل می شود) در این مواقع می توان از نرم افزارهای مجازی سازی کمک گرفت که یکی از این نرم افزارها VM-Ware است. شما به کمک این نرم افزار می توانید یک یا چند کامپیوتر دیگر(با توجه به قدرت کامپیوترتون) به صورت مجازی بر روی سیستم خود پیاده کنید. برای درک بهتر مثلاً فرض کنید شما در حال حاضر یک ویندوز ۱۰ روی کامپیوتر خود دارید و می خواهید یک ویندوز دیگر (مثلاً ویندوز سون) روی سیستم خود اضافه کنید، در این شرایط شما وارد نرم افزار شبیه ساز VM-Ware شده و با استفاده از یک سی دی، فلش، و یا فایل ISO ویندوز ۷،  اقدام به نصب ویندوز می کنید، در این حالت شما در کنار ویندوز اصلی یک ویندوز ۷ نیز دارید و می توانید هر دو را به صورت همزمان اجرا کنید.

 

وقتی شما یک سیستم عامل روی ماشین مجازی خود نصب می کنید همچنین می توانید در تنظیمات ماشین مجازی، سخت افزار های مجازی (مثل سی دی رام، کارت شبکه و…) را حذف و یا اضافه کنید، یکی از این سخت افزارهای قابل اضافه، کارت شبکه می باشد که ما در این مطلب قصد بحث درباره این موضوع را داریم.


اجازه دهید حالت های کارت شبکه را با یک مثال مطرح کنم:
سناریوی زیر را در نظر بگیرید.

در این سناریو ما یک کامپیوتر داریم که روی آن ویندوز ۱۰ نصب است, همچنین روی این کامپیوتر نرم افزار مجازی ساز VM با سیستم عامل ویندوز ۷ نصب است.

 

کامپیوتر اصلی به یک مودم {{ ای دی اس ال }} متصل است.

فرض کنید یک کابل شبکه داریم که  یک طرف آن را به سیستم عامل مجازی (ویندوز ۷) متصل کرده ایم، حال بحث اینجاست که طرف دیگر را به چه چیز متصل کنیم ( کامپیوتر اصلی یا مودم ) که این موضوع در تنظیمات نرم افزار شبیه ساز {{وی ام }} قابل تعیین است.

 

حال به بررسی حالت های کارت شبکه می پردازیم:

۱-اتصال ویندوز مجازی به ویندوز اصلی:

در این حالت کامپیوتر مجازی مستقیماٌ به کامپیوتر اصلی متصل شده، و می تواند ارتباط شبکه ای برقرار کند.
در این حالت دقیقاً مانند این می ماند که دو کامپیوتر توسط کابل شبکه به هم وصل شده اند و می توانند کارهایی از جلمه (اشتراک گزاری فایل ها به یکدیگر و… ) را انجام دهند.

 


۲- اتصال ویندوز مجازی به صورت مستقیم به مودم ADSL:

در این حالت شما کامپیوتر مجازی را مستقیماً و بدون درگیری سیستم عامل اصلی به مودم ADSL متصل می کنید، به صورتی که شما در این حالت می توانید از سرویسDHCP تعبیه شده در مودم آی پی دریافت کنید !

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست