آموزش به دست آوردن مشخصات سخت افزاری سیستم

یکی از مواردی که حتما خیلی مورد نیاز می باشد این است که مشخصات سخت افزاری سیستم خود را داشته باشید تا با این اطلاعات بدانید چه نرم افزار ها و چه بازیهایی روی سیستم شما نصب میگردد. چند روش برای به دست اوردن این مشخصات وجود دارد که در زیر یه این روشها اشاره میکنیم.

اولین روش استفاده از امکانات خود ویندوز می باشد. برای اینکار می توانید با زدن دکمه های پنجره و دکمه r  به صورت همزمان پنجره ران را باز کنید و بعد از باز شدن پنجره run  داخل آن تایپ کنید msinfi32. بعد از نوشتن این عبارت و زدن دکمه اینتر یک صفحه برای شما باز می شود که به system information  نام دارد. در این صفحه که از اسم آن نیز مشخص اطلاعات سیستم شما نمایش داده می شود که شما در سمت راست صفحه می توانید اطلاعات کاملی از سیستم خود داشته باشید

روش دیگر استفاده از برنامه cpuz  می باشد که این برنامه برای همین کار طراحی شده است. وقتی شما این برنامه را دانلود و اجرا میکنید تب های متفاوتی بالای این برنامه وجود دارد که در هر کدام از این تب ها اطلاعات قطعات مختلفی قرار داده شده است. مثلا یک تب مربوط به مادربورد می باشد وتب دیگر مرتبط با سی پی یو می باشد.

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست