معرفی کارت گرافیک کامپیوتر

در این جلسه آموزشی قصد آموزش و معرفی کارتهای گرافیکی کامپیوتری را داریم. اینکه کارت گرافیک چیست و چه کاری انجام می دهد و اینکه عملکرد آن چگونه است و قسمت های مختلف کارت گرافیکی را به شما آموزش می دهیم.
کار گرافیکی وظیفه پردازش دیتاهای کامپیوتری و انتقال آنها به مانیتور را دارد. کارت گرافیکی از دوقسمت اصلی تشکیل شده است.یک قسمت برد آن و یک قسمت پردازنده کارت گرافیکی می باشد. پردازنده کارت گرافیکی وظیفه پردازش ازاطلاعات تصویری را دارد در واقع همان کاری را که سی پی یو در پردازش کلیه اطلاعات کامپیوتری انجام می دهد این کار را پردازنده های کارت گرافیکی انجام می دهند که به اصطلاح به آنها GPU می گویند.GPU یکی از مشخصه های مهم کارت گرافیکی هنگام خریدن کارت رافیک می باشد.یکی دیگر مشخصه های بسیار مهم کارت گرافیکی رم کارت گرافیک می باشد. اطلاعاتی که قرار است به وسیله GPU تجزیه و تحلیل شوند از طریق رم کامپیوتر به رم کارت گرافیک منتقل می شوند.
و پس از آن به GPU منتقل می شوند و پس از تحلیل به سمت خروجی هدایت می شوند. مقدار رم کارت گرافیک در اجرای نرم افزار ها و بازیهای رایانه ای بسیار تاثیر گزار است. قسمت دیگر کارت گرافیکی هدسینکی است که روی پردازنده کارت گرافیکی نصب می شود.ای هدسینک وظیفه دما از پردازنده کارت گرافیکی به خارج را دارد.برای خرید کارت گرافیکی حتما قبل از خرید به مشخصات مادربورد خود دقت نمایید. نوع رم هایی که روی کارت گرافیکی به کار می رود از مدل های ddr3 و ddr5 هستند که رم های ddr5 دارای سرعت انتقال اطلاعات بالاتری می باشند.اسلاتی که کارت های گرافیکی رو آن نصب می شود به اسلاتهای pci expres معروف هستند. سوالات کامپیوتری

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *