تاریخچه فتوشاپ|امداد رایانه|کمک کامپیوتری

در ایالت میشیگان، دو برادر به نام های جان و توماس نول برای ویرایش عکس های پایان نامه خود اقدام به نوشتن برنامه ای کردند که بعد آن را تحت عنوان Image Pro به دنیای تجارت معرفی کردند. در سال 1988 و با همکاری شرکت بارنی اسکن این برنامه با نامه Photoshop به معنای کارگاه عکس تجاری شد.

این نرم افزار در سال 1990 با همکاری شرکت ادوب و تحت عنوان Adobe Photoshop روانه بازار شد و با سیستم عامل ویندوز، مکینتاش و لینوکس قابل استفاده است.
در ابتدا فتوشاپ صرفا جهت ویرایش عکس برای چاپ به کار برده می شد اما با گذشت زمان این برنامه عکس ها را در فرمت های دیجیتال مختلف مانند TIFF، GIF، JPEG، PNG و … ذخیره می کند. اما فرمت اصلی برنامه فتوشاپ پی اس دی (PSD) می باشد که البته با سایر محصولات ادوب نیز سازگار است.
فتوشاپ در حال حاضر از محبوب ترین نرم افزارها در زمینه ویرایش عکس به صورت حرفه ای، ساخت مدل های سه بعدی و طراحی می باشد. برای افزایش قابلیت های نرم افزار فتوشاپ می توانید از پلاگین ها (plug-in)، افزونه ها و فیلترهای این برنامه استفاده کرد.
امروزه در ایران از نرم افزار فتوشاپ بسیار زیاد در عکاسی و طراحی استفاده می شود که عکاسان با استفاده از دانش خود نسبت به فتوشاپ عملیاتی مانند روتوش صورت طراحی بنر طراحی جلوه دهی به عکس و…استفاده میکنند.
برنامه فتوشاپ یکی از محبوب ترین و بهترین نرم افزاری است که تاکنون ساخته شده است.آموزش نصب فتوشاپ را در سایت ما میتوانید مشاهده کنید. پاسخگویی به سوالات کامپیوتری امداد رایانه|موبایل کمک

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *